Alfa, Beta, Gamma 

Spektrometr alfa, beta, gamma

Spektrometr alfa wykorzystywany jest do tworzenia widm promieniowania alfa poprzez przemianę energii cząsteczek na sygnały elektryczne, ich wzmacnianie oraz konwersję. Urządzenie to następnie analizuje strukturę dostarczonych próbek.

Podkategorie

 • Detektory

  Oferujemy detektory wiodących na całym świecie dostawców. Ich detektory charakteryzują się wysoką zdolnością rozdzielczą i niezawodnością. Wykorzystywane są w badaniach naukowych, w przemyśle, monitoringu środowiskowym, fizyce medycznej, jak i w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego. 

  W zależności od zastosowania jesteśmy w stanie zaoferować Państwu detektory promieniowania alfa, beta, gamma i X oraz neutronów.

 • Elektronika modułowa

  Moduły NIM, kasety NIM, moduły wolnostojące, elektronika analogowa i cyfrowa.

 • Chłodzenie kriogeniczne

  ORTEC posiada obecnie najnowocześniejsze i najwydajniejsze rozwiązania chłodzenia kriogenicznego w branży. Oferta obejmuje klasyczne chłodzenie LN2, tzw. "hybrydowe", a więc dewar ze skraplaniem LN2 (napełnianie LN2 odbywa się z częstotliwością raz na 24 m-ce) oraz chłodzenie elektromechaniczne z żywotnością chłodziwa 200 000 roboczogodzin!

 • Spektrometry

  Spektrometry promieniowania alfa, beta i gamma. Oparte na elektronice analogowej lu/i cyfrowej, chłodzone LN2, elektrycznie lub hybrydowo. Olbrzymi wybór detektorów i akcesoriów.